Podsumowanie rozegranych turniejów tenisa ziemnego w 2015r. – MOSiR Sochaczew

Napisał | 11 października 2015

Ostatni w tym sezonie siódmy turniej tenisa ziemnego o puchar Dyrektora MOSiR Sochaczew został rozegrany w niedziele 11 października na korcie pod zadaszeniem przy ul. Warszawskiej 80. Z racji małej liczby przybyłych zawodników, zawody te zostały potraktowane, jako turniej pokazowy.

Uczestniczyli w nim: Krystian Zdzieszyński, Michal Płowik i Marcin Cybulski.

Turniej rozegrany był na zasadzie „każdy z każdym” oraz kilka gier pokazowych gdzie zawodnicy mogli się wykazać swoimi umiejętnościami tenisowymi.

Nadeszła również pora podsumować cały cykl turniejów i przedstawić kilka statystyk. Pojawiło się w nich 11 zawodników a byli nimi:Grzegorz Adamiak, Krzysztof Bargieł, Kamil Jeznach, Filip Wysocki, Rafał Dąbrowski , Daniel Bartosiewicz, Adam Król, Piotr Stępniak, Krystian Zdzieszyński, Michal Płowik i Marcin Cybulski.

Wszystkie zawody toczyły się klasycznym systemem pucharowym gdzie najwięcej zwycięstw zanotował Marcin Cybulski.

Drugim zawodnikiem rozgrywek został Grzegorz Adamiak, który swą walecznością i spokojem udowodnił, że zasługuje na to miejsce. W trakcie całego cyklu rozegrał, aż 4 finały.

Na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Bargieł, jego forma była wahliwa potrafił grać bardzo skutecznie, ale również były momenty słabości, jest graczem, który dobrze analizuje grę i nawet przy słabej formie potrafił osiągać dobre wyniki.

Czwartym zawodnikiem jest Kamil Jeznach, który nie tak dawno zaczął uprawiać tą dyscyplinę sportu i to z dużym powodzeniem w przyszłym sezonie na pewno udowodni, że może konkurować z najlepszymi graczami jak równy z równym.

Na uwagę zasługują również dwaj nowi zawodnicy Krystian Zdzieszyński, Michał Płowik dołączyli oni w końcówce całego cyklu i zaznaczyli swoją obecność dobrą, dynamiczną i pełną ambicji grą.

Wszystkie gry toczyły się zgodnie z zasadami fair play, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Najważniejsza była sympatyczna atmosfera i zdrowa rywalizacja co jednogłośnie podkreślili wszyscy biorący udział w tych rozgrywkach gracze.

W organizacji turniejów pomagał Marcin Cybulski licencjonowany instruktor tenisa ziemnego, który nie tylko służył dobra radą ale także zajął się całą oprawą techniczną, zapisami, losowaniami do turniejów, przestrzeganiem przepisów gry oraz sędziowaniem w spornych sytuacjach.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w turniejach kierują podziękowania dla Pani Marzeny Kacprzak, dzięki której doszło w tym sezonie do cyklu aż 7 bardzo dobrze zorganizowanych turniejów o Puchar Dyrektora MOSiR Sochaczew.

Zainicjowane w tym roku propagowanie tenisa ziemnego przez MOSiR daje dużą nadzieję, że ta trudna dyscyplina sportu stanie się bardziej popularna w Sochaczewie w przyszłych latach.