Arkadiusz Kuliński zwycięzcą wiosennego Turnieju o Puchar Dyrektora MOSiR

Napisał | 2 maja 2016

Sebastian Poświata i Arkadiusz Kuliński FinaliściPierwszy w tym roku wiosenny turniej o Puchar Dyrektora MOSiR, zaliczany do Tenisowego Grand Prix Sochaczew (MOSiR i STT)  został rozegrany w dniach 30.04.2016-03.05.2016 na korcie pod zadaszeniem. Do turnieju głównego zgłosiło się 14 zawodników a wśród nich dwie bardzo dobrze grające zawodniczki, Amelia Bielaszewska z Sochaczewa i Olimpia Małachowska z Kampinosu. Turniej rozgrywany był klasycznym systemem pucharowym.

Młodziutka 11 letnia Amelia trenująca zaledwie 2,5 roku po bardzo wyrównanym meczu przegrała z rutynowanym graczem warszawskich i sochaczewskich kortów Januszem Pecem. Olimia 15 latka z Kampinosu pokazała dojrzały i mocny tenis wygrywając z Marcinem Kubiakiem, który dopiero zaczyna turniejową przygodę. Następnie w ćwierćfinale uległa legendzie sochaczewskich kortów Arkadiuszem Kulińskim.

W Fazie ćwierćfinałowej doszło do bardzo zaciętego pojedynku między Patrykiem Kmiecińskim z Sochaczewa i Szymonem Fabinaiakiem z Błonia gdzie minimalnie lepszym okazał się reprezentant Błonia. W tej fazie turnieju na uwagę zasługiwał również dobry mecz Sebastiana Poświaty gdzie w swoim pojedynku dość gładko pokonał bardzo dobrego deblistę Darka Petrykowskiego.

Mecze półfinałowe to potwierdzenie wysokiej formy a przede wszystkim przygotowania mentalnego Sebastian Poświaty, który wygrał z Marcinem Cybulskim rozstawionym w tym turnieju z jedynką i po raz pierwszy zakwalifikował się do finału singlowego turnieju z cyklu Grand Prix Sochaczewa. Zachowawcza gra Marcina do za mało aby być w finale. Gratulacje dla Sebastiana. Arkadiusz Kuliński również potwierdził swoją klasę wygrywając z Szymonem Fabinakiem.

Finałowe spotkanie stało na wysokim poziomie jak na początek sezonu, mogliśmy oglądać w nim m.in. długie i szybkie wymiany z głębi kortu. Zwycięzcą okazał się świetnie przygotowany Arkadiusz Kuliński, który jak co roku będzie walczył o miano najlepszego tenisisty Sochaczewskiego Grand Prix.

Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary a najlepsza 8 otrzymała nagrody pocieszenia w postaci jednogodzinnych biletów wstępu na kort pod zadaszeniem. W każdej fazie turnieju do dyspozycji tenisistów były również słodkości w postaci batoników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Pierwsza runda:

Pec Janusz – Bielaszewska Amelia 9:7

Petrykowski Dariusz – Lisowski Ariel 9:1

Poświata Sebastian – Sokołowski Roman 9:2

Kmieciński Patryk – Maks Czeczotko 9:0

Fabinak Szymon – Dasiewicz Tomasz 9:1

Małachowska Olimpia – Kubiak Marcin 9:1

Cybulski Marcin– bye

Kuliński Arkadiusz – bye

Ćwierćfinały:

Cybulski Marcin – Pec Janusz 6:3; 6:1

Poświata Sebastian – Petrykowski Dariusz 6:1; 6:1

Fabiniak Szymon – Kmieciński Patryk 4:6; 6:4; (11:9)

Kuliński Arkadiusz – Małachowska Olimpia 6:0; 6;0

Półfinały:

Sebastian Poświata – Cybulski Marcin 3:6; 6:2 (10:7)

Kuliński Arkadiusz – Fabiniak Szymon 6:3; 6:1

Finał:

Kuliński Arkadiusz – Poświata Sebastian 6:3; 6:4

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w turnieju zaliczanego do Zielonego Grand Prix MOSiR w drugi weekend 14-15 maja. Ideą Zielonego Grand Prix MOSiR Sochaczew jest zaproszenie do udziału w rywalizacji turniejowej osób początkujących na niższym poziomie zawansowania. Wszystkie informacje będą zamieszczone w komunikacie turniejowym 5 maja.

Zgłoszenia prosimy kierować do Marcina Cybulskiego tel. 608 762 449.