Roman Salamon zwycięzcą Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta !

Napisał | 7 sierpnia 2016

Clipboard01Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie miał przyjemność zorganizować w pierwszy sierpniowy weekend (6-7.08.2016) otwarty turniej tenisa ziemnego o puchar Burmistrza Miasta Sochaczewa. Zawody zostały rozegrane na obiekcie kortu pod zadaszeniem przy ul. Warszawskiej 80. Do turnieju głównego zgłosiło się 11 zawodników, Sochaczew reprezentowali Arkadiusz Kuliński, Marcin Cybulski, Sebastian Poświata, Kmieciński Patryk, Dasiewicz Tomasz, Makowski Dariusz i Dariusz Stachlewski pozostali zawodnicy to Piotr Kępka (Błonie), Roman Salamon (Żyrardów), Adam Król (Nieborów).

Pierwsza faza turnieju to walka do 1 seta w czterech grupach systemem „każdy z każdym” gdzie awans fazagrupowazapewniali sobie dwaj zawodnicy z każdej grupy. Faworyci nie zawiedli i z łatwością wygrali swoje grupy. Ósemka zawodników wywalczyła sobie awans do ćwierćfinałów gdzie dalsza rywalizacja toczyła się systemem pucharowym do 9 wygranych gemów. Najdłuższym i ciekawym w zwroty akcji meczem okazał się drugi tego dnia pojedynek Sebastiana Poświaty z Patrykiem Kmiecińskim, większą wytrzymałością kondycyjną i
spokojem w decydujących punktach okazał się Sebastian i wygrał swój pojedynek 9:5. Dobry mecz rozegrał również Waldemar Zabost, który w pierwszej fasie meczu prowadził z świetnie przygotowanym do turnieju Romanem Salamonem. Pewnie swój mecz wygrał Arkadiusz Kuliński i Marcin Cybulski, choć ten drugi musiał zagrać naprawdę dobry tenis aby wygrać z Piotrem Kępką, który gra w szybki i dynamiczny sposób.
Półfinały to dość łatwa wygrana faworytów, którzy zmierzyli się w meczu finałowym. Finał zawodów to pojedynek Arka Kulińskiego i Romana Salomona, widzowie na trybunach mogli podziwiać bardzo dobry tenis. Było to starcie dwóch stylów, brutalnej siły i kondycji Arka i kombinacyjnej gry z głębi kortu i świetnej grze przy siatce Romana. Po 2 godzinnym spotkaniu Roman Salomon okazał się lepszym zawodnikiem i został triumfatorem zawodów wygrywając w 3 setach 6:7(4); 6:3; 6:0.

fazapucharowa

Dwóch najlepszych zawodników otrzymało pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia w postaci pamiątkowych medali za udział w zawodach oraz jednogodzinne bilety wstępu na basen lub bezpłatne wypożyczenie kajaka przy plaży miejskiej. MOSiR zadbał również o atmosferę w trakcie zawodów fundując wszystkim świeże soki do picia i batony. Opiekę nad turniejem sprawowali Marzena Kacprzak i Marcin Cybulski. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju.