Olimpia Małachowska singlową Mistrzynią Sochaczewa w Tenisie Ziemnym !

Napisał | 20 sierpnia 2016

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie gościł w sobotę (20.08.2016) tenisistki na otwartych singlowych Mistrzostwach Sochaczewa w tenisie ziemnym kobiet. Zawody zostały rozegrane na obiekcie kortu pod zadaszeniem przy ul. Warszawskiej 80.

Do turnieju głównego zgłosiły się: Anita Piątek (Sochaczew), Agata Sadowska(Płock), Magdalena Żurawińska (Błonie), Joanna Gaba (Błonie), Olimpia Małachowska (Kampinos) oraz Iwona Kępka (Błonie)

Pierwsza faza turnieju to walka do 1 seta w dwóch grupach systemem „każda z każdą” gdzie awans zapewniły sobie dwie zawodniczki z każdej grupy. W tej fazie turnieju zobaczyliśmy najciekawszy a zarazem najdłuższy meczem całego turnieju był to pojedynek między Iwoną Kępką a Agatą Sadowską gdzie Iwona swoją walecznością udowodniła wyższość nad faworyzowaną zawodniczką z Płocka i dzięki temu awansowała z jedyną w swojej grupie (B). Grupę (A) zdecydowanie wygrała Olimpia Małachowska wygrywając wszystkie pojedynki tracąc zaledwie 1 gema.

Czwórka zawodniczek wywalczyła sobie awans do półfinałów gdzie dalsza rywalizacja toczyła się systemem pucharowym. W pierwszym półfinale spotkały się reprezentantki klubu LKS Olymp Błonie, Joanna Gaba i Iwona Kępka cały pojedynek był pod kontrolą Asi, która wygrała 6:3 i została pierwszą finalistką turnieju. Drugi półfinał to pojedynek Agaty Sadowskiej i Olimpii Małachowskiej w tym meczu ujrzeliśmy zdecydowanie najmocniejsze i najszybsze zagrania turnieju, wygrała pewnie Olimpia 6:1.

Finał w którym zmierzyły się Joanna Gaba i Olimpia Małachowska stał na wysokim poziomie tenisowym podobnie jak i cały turniej. Olipmia po zaciętej walce wygrała mecz finałowy 6:2 i została singlową Mistrzynią Sochaczewa ! Gratulujemy.

Finalistki turnieju otrzymały pamiątkowe puchary a pozostałe uczestniczki nagrody pocieszenia w postaci biletów wstępu na basen. MOSiR zadbał również o atmosferę w trakcie zawodów fundując wszystkim świeże soki i batony. Opiekę nad turniejem sprawował Marcin Cybulski, który jednocześnie był sędzią naczelnym zawodów. Wszystkim uczestniczką dziękujemy za udział w turnieju.