Michał Płowik rewelacją V Zielonego Turnieju dla początkujących !

Napisał | 11 września 2016

v-zielony-plowikPiąty i zarazem ostatni singlowy turniej tenisa ziemnego z cyklu Zielonego Grand Prix o puchar Dyrektora MOSiR Sochaczew został rozegrany w sobotę 10 września 2016 na korcie pod zadaszeniem przy ul. Warszawskiej 80. Zgłosiła się do niego dość liczna grupa zawodników. Do turnieju głównego zgłosili się: Olimpia Małachowska, Krzysztof Bargieł, Grzegorz Adamiak, Michał Płowik, Krystian Zdzieszyński, Damian Bielaszewski oraz Marek Fortuna.

Początkowa faza turnieju to walka do jednego seta w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” gdzie awans zapewniali sobie dwaj zawodnicy z każdej grupy. Faworyci nie zawiedli i zapewnili sobie awans do półfinałów. Dalsza cześć zawodników toczyła się systemem pucharowym. Olimpia Małachowska pewnie wygrała z Krzysztofem Brgłem (6:3) i tym samym zapewniła sobie występ w finale, drugi półfinał do walka rutynowanego Grzegorza Adamiaka i Michała Płowika, który pokazał mądry, zróżnicowany tenis wygrywając z defensywą i rutyną Grzegorza. Finał Olimpii i Michała stał na wysokim poziomie, Michał przegrywając już 0:3 pokazał po raz kolejny, że analiza i odpowiedni dobór strategii pozwala wygrać z zawodnikiem teoretycznie lepszym. Tym samym śmiało można powiedzieć że Michał Płowik to rewelacja i jak sam powiedział „czarny koń turnieju”.

Finaliści otrzymali pamiątkowe puchary, najlepsza czwórka otrzymała również karnety na darmowy wstęp na kort pod zadaszeniem. Pani Marzena Kacprzak Gospodarz obiektów sportowych MOSiR zadbała również o atmosferę w trakcie zawodów fundując wszystkim świeże soki i słodycze. Opiekę nad turniejem sprawował Marcin Cybulski, który jednocześnie był sędzią naczelnym zawodów. Wszystkim uczestniczką dziękujemy za udział w turnieju.

Przypominamy, że był to ostatni Turniej z cyklu Zielonego Grand Prix Sochaczewa w tenisie ziemnym dla osób początkujących i pozostaje już tylko turniej Masters. Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka turniejów w kategorii OPEN oraz turniej Masters. Pełny kalendarz zawodów znajduje się na  www.tenis-mosir-sochaczew.pl

wyniki-v-zielonyv-zielony