Zielone Grand Prix MOSiR Sochaczew 2016 w tenisie ziemnym zakończone. Patryk Kmieciński bezkonkurencyjny !

Napisał | 25 września 2016

masters-zielonyTurniejem Msters, który został rozegrany w niedzielę 25.09.2016 na korcie pod zadaszeniem zakończyliśmy tegoroczne zmagania w tenisowym Zielonym Grand Prix MOSiR Sochaczew 2016.
Ideą tego cyklu rozgrywek było zaproszenie do udziału w rywalizacji turniejowej osób na niższym poziomie zawansowania.  Prawo uczestniczenia w turnieju Masters wywalczyli sobie czterej najwyżej sklasyfikowani zawodnicy a są nimi: Patryk Kmieciński, Krzysztof Bargieł, Olimpia Małachowska oraz Marcin Kubiak.

Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem został Patryk Kmieciński, który wygrał wszystkie swoje pojedynki. Na uwagę zasługuje fakt, że nie doznał również porażki w żadnym z turniejów.

Patryk jest młodym tenisistą, który jest już teraz w czołówce najlepszych graczy Sochaczewskiego tenisa. Jedyna kobieta, która startowała w Zielonym Grand Prix to 16 letnia Olimpia Małachowska, która uplasowała się na drugim miejscu w turnieju Masters jak i w całym cyklu zawodów.

Podobnie jak przed rokiem trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Krzysztof Bargieł a czwarty był Marcin Kubiak. Wszyscy finaliści Masters otrzymali pamiątkowe medale a najlepszy zawodnik zasłużony puchar i nagrodę rzeczową.

10 Zdzieszyński Krystian 5

Wszystkie zawody toczyły się zgodnie z zasadami fair play, gdzie zwycięstwo nie jest celem nadrzędnym, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Najważniejsza była sympatyczna atmosfera i zdrowa rywalizacja.

Duże podziękowania należą się dla Pani Marzeny Kacprzak Gospodarza Obiektów Sportowych MOSiR i współopiekuna turniejów, która dbała o dobrą atmosferę w trakcie zawodów.

Sędzią naczelnym i współopiekunem wszystkich rozegranych turniejów był licencjonowany instruktor tenisa ziemnego oraz pomysłodawca Zielonego Grand Prix MOSiR Sochaczew, Marcin Cybulski.

Wszystkim początkującym zawodnikom dziękujmy za udział w turniejach.

Miesiąc październik to jeszcze dwa turnieje na korcie pod zadaszeniem zaliczane do Tenisowego Grand Prix Sochaczewa.