Marcin Cybulski najlepszy w pierwszym i ostatnim turnieju tenisowego Grand Prix Sochaczewa 2016

Napisał | 2 października 2016

jesienny2016fotoMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie gościł w ten weekend (1-2.010.2016) tenisistów na ostatnim w tym roku singlowym turnieju zaliczanego do Grand Prix Sochaczewa. Zawody zostały rozegrane na obiekcie kortu pod zadaszeniem przy ul. Warszawskiej 80.
Do turnieju głównego zgłosili się: Cybulski Marcin, Zabost Waldemar, Król Adam, Piątek Krzysztof, Kmieciński Patryk, Małachowska Olimpia, Mińkowski Tomasz z zaprzyjaźnionego klubu OLYMP Błonie oraz Giacomo Sereno zawodnik rodem z Włoch.

Początkowa faza turnieju to walka do 9 wygranych gemów w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” gdzie awans zapewniali sobie dwaj zawodnicy z każdej grupy.  Walka w grupach przebiegła bez niespodzianek, faworyci awansowali do półfinałów. Dalsza cześć zawodników toczyła się systemem pucharowym.

Pierwszy półfinały to pojedynek Patryka Kmiecińskiego oraz Tomka Mińkowskiego lepszym okazał się Patryk, który wygrał 6:2; 6:4 tym samym zapewnił sobie awans do finału. W drugim półfinale spotkali się Marcin Cybulski i utrzymujący od wielu lat dobrą formę weteran Sochaczewskich kortów Wlademar Zabost, który uległ Marcinowi 6:0; 6:1.

Finał Jesiennego turnieju tenisowego o Puchar Dyrektora MOSiR to pojedynek dwóch najwyżej rozstawionych zawodników Marcina Cybulskiego i Patryka Kmiecińskiego. Marcin potwierdził wysoką formę w tych zwodach i wygrał gładko 6:1; 6:1 z najlepszym defensorem tego sezonu.

Finaliści otrzymali pamiątkowe puchary, wszyscy otrzymali również karnety na darmowy wstęp na kort pod zadaszeniem oraz pływalnie. Pani Marzena Kacprzak Gospodarz obiektów sportowych MOSiR zadbała o atmosferę w trakcie zawodów fundując wszystkim świeże soki i słodycze. Opiekę nad turniejem sprawował Marcin Cybulski, który jednocześnie był sędzią naczelnym zawodów. Wszystkim uczestniczką dziękujemy za udział w turnieju.

Przypominamy, że był to ostatni singlowy turniej z cyklu Grand Prix Sochaczewa w tenisie ziemnym i pozostaje już tylko turniej Masters dla najlepszej ósemki. Do końca sezonu pozostał jeszcze jeden turniej w grze podwójnej, który odbędzie się już za tydzień 8-9.10. 2016. Aktualności, wyniki, rankingi oraz pełny kalendarz zawodów znajduje się na  www.tenis-mosir-sochaczew.pl

jesienny2016