Roman Salamon wygrywa po zaciętym meczu finał turnieju Masters 2016 !

Napisał | 16 października 2016

masters1Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, gościł w dniach 15-16 października tenisistów ziemnych na turnieju Masters Tenisowego Grand Prix Sochaczewa 2016. Zawody zostały rozegrane na obiekcie kortu pod zadaszeniem przy ul. Warszawskiej 80.
Sponsorem głównym tego turnieju był ING Bank Śląski, natomiast patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Sochaczew. Przypomnijmy jeszcze, ze Tenisowe GP Sochaczewa 2016 to turnieje organizowane przez Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. Prawo udziału w turnieju wywalczyła sobie pierwsza ósemka zawodników tegorocznego rankingu. Do turnieju głównego zakwalifikowali się: Arkadiusz Kuliński, Marcin Cybulski, Patryk Kmieciński, Sebastian Poświata, Waldemar Zabost, Roman Salamon, Tomasz Mińkowski oraz Adam Król (nr 9), który zastąpił Roberta Górskiego (nr 6).

Początkowa faza turnieju to walka do 9 wygranych gemów w dwóch grupach (A i B) systemem „każdy z każdym” gdzie awans zapewniali sobie dwaj zawodnicy z każdej grupy.  Walka w grupie B przebiegła bez niespodzianek gdzie awansowali faworyci Marcin Cybulski (nr 2) i Patryk Kmieciński (nr 3), natomiast w grupie A już w pierwszym pojedynku doszło do kontuzji faworyta, numeru 1 tegorocznego rankingu Arkadiusza Kulińskiego, który przy stanie 7:7 nie zdołał dokończyć meczu i resztę pojedynków musiał oddać walkowerem. Z tej grupy awans zapewnił sobie Roman Salamon (nr 7) i Sebastian Poświata (nr 4).

Dalsza cześć zawodów toczyła się systemem pucharowym do 2 wygranych setów. Pierwszy półfinały to pojedynek Patryka Kmiecińskiego oraz Romana Salomona lepszym okazał się Roman, który wygrał 6:3; 6:3 tym samym zapewnił sobie awans do finału. W drugim półfinale spotkali się Marcin Cybulski i Sebastian Poświata, Marcin wygrał minimalnie w tie-braku 0:6; 6:4 (10:8).

Finał turnieju Masters Tenisowego Grand Prix Sochaczewa 2016 to pojedynek Marcina Cybulskiego z Sochaczewa i Romana Salamona z Żyrardowa. Po zaciętym pojedynku trwającym blisko dwie godziny lepszym okazał się Roman Salamon zachował więcej sił na 3 seta i wygrał 2:1 – 6:3; 4:6; 6:0.

Finaliści otrzymali upominki od ING Banku Śląskiego, a z rąk Pani Marzeny Kacprzak – Gospodarza Obiektów Sportowych MOSiR, pamiątkowe puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Sochaczew.

Opiekę nad turniejem sprawował Marcin Cybulski, który jednocześnie był sędzią naczelnym zawodów. Wszystkim uczestniczką dziękujemy za udział w turnieju a sympatykom tenisa ziemnego za kibicowanie.

Przypominamy, że był to ostatni singlowy turniej z cyklu Grand Prix Sochaczewa 2016 w tenisie ziemnym. Niebawem na pewno przyjdzie czas na podsumowanie całego cyklu turniejów.

Szczegółowe wyniki turnieju:

masters2016wyniki