Szkolenie

tenis mosir sochaczew

SZKÓŁKA TENISOWA

Szkółka tenisowa – program obejmuje naukę podstaw gry w tenisa oraz doskonalenie jego techniki. Zajęcia prowadzone są dla dzieci, starszych oraz młodzieży. Szkółka prowadzona jest w grupach 2 – 4 osobowych z uwzględnieniem różnych poziomów zaawansowania.

Tenisowe przedszkole – to zajęcia dla najmłodszych dzieci (wiek 5-7 lat). Jego zadaniem jest rozwijanie sprawności fizycznej a poprzez wesołe gry i zabawy Twoje dziecko krok po kroku zostaje wprowadzone w świat tenisa oraz nabywa podstawowe umiejętności tenisowe. Jest to etap inicjacji tenisowej wspaniale przygotowujący do następnego etapu nauczania. Zajęcia prowadzone są w grupach 4-6 osobowych.

Tenis 10

Program dla dzieci do lat 10. Dzięki stosowaniu nowoczesnej metodyki oraz zmodernizowanego, dostosowanego do możliwości fizycznych dzieci, ich umiejętności oraz wieku sprzętu (kort, rakiety oraz piłki) uczący się szybko mają możliwość grania (tj. utrzymania wymiany piłek). Dzieci od początku grając, nawet na punkty, realizują swoje oczekiwania – chcą przede wszystkim grać i bawić się, a nie ćwiczyć.

Grając początkujący od początku mają poczucie sukcesu. Czują się pewniej na korcie (bo im „wychodzi”), a to zwiększa ich motywację i przyspiesza proces nauczania.

Gra z niewielkiej odległości (która jest stopniowo zwiększana w miarę dokonywanych postępów) z zastosowaniem lżejszego sprzętu sprawia, że u ćwiczących nie powstają lub szybko zanikają nadmierne napięcia mięśniowe, co z kolei sprawia, że gracz uczy się od początku poprawnej techniki.

Grając rozwijają nie tylko technikę ale także koordynację ruchową, umiejętności taktyczne i mentalne.

Stosowanie prezentowanego systemu wspiera rozwój tenisa zarówno na poziomie krajowym, jak i klubowym, ponieważ:

– jest atrakcyjny i tani (pozwala obniżyć koszty uczestnictwa), a przez to „dostarcza” nowych zawodników;

– pomaga organizować atrakcyjne turnieje dla wszystkich uczestników zajęć.

tenis_10 Tenis Mosir Sochaczew

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Prowadzimy zajęcia indywidualne zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Nauka gry i doskonalenie techniki są dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz różnych poziomów zaawansowania. Przy regularnych treningach gwarantujemy poprawę i podniesienie poziomu dotychczasowej gry w tenisa.

TRENING + DIETA

Tenis jest świetnym sposobem na zrzucenie kilku dodatkowych i zbędnych dla nas kilogramów, których od dawna chcieliśmy się pozbyć. Tenis to zdrowy i przyjazny sposób na to, aby wreszcie wziąć się za siebie i aktywnie uczestniczyć w sporcie oraz zmienić swój dotychczasowy tryb zycia z biernego na aktywny i móc w pełni cieszyć się z osiągnięcia późniejszych rezultatów, które udało się nam osiągnąć drogą determinacji, silnej woli oraz samozaparcia.

SPARINGI

Szukasz partnera do gry lub treningu ? Oferta skierowana jest do osób grających w tenisa rekreacyjnie, w sposób bardziej zaawansowany, zawodników grających w amatorskich turniejach poszukują dla siebie sparing-partnera.